Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Czcionka:

Wydarzenia okolicznościowe

Styczeń 2020

10.01.2020 - Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka, w Dziennym Domu Seniora zorganizowano wspólnie z przedszkolakami Przedszkola Miejskiego "Niezapominajka" wielopokoleniowe spotkanie. Uroczystość odbywała się w jednej z sal Dziennego Domu Seniora, podczas której przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny, wręczyły upominki zgromadzonym Seniorom, a po części artystycznej wszyscy wspólnie mogli skorzystać ze "słodkiego" poczęstunku.

15.01.2020 - Spotkanie z psychologiem. Spotkanie dotyczyło sposobów komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak w prawidłowy sposób prowadzić dialogi i na co zwracać uwagę podczas rozmów, poznali również znaczenie gestykulacji i mimiki w rozmowie.

27.01.2020 - Wyjście na krytą pływalnię. Po raz kolejny uczestnicy mieli okazję wybrać się na rawski basen, gdzie mogli skorzystać z basenów wodnych oraz strefy SPA.

Grudzień 2019

05.12.2019 - Wyjście Uczestników DDS do Kina w Rawie Mazowieckiej na film pt. ,,Miłość i miłosierdzie’’. Film przedstawiał niezwykłą opowieść o polskiej zakonnicy siostrze Faustynie, która była mistyczką i wizjonerką, która została uznana za świętą przez Jana Pawła II.

13.12.2019 - Wizyta grupy przedszkolnej Biedronki z przedszkola ,,Niezapominajka’’ w Rawie Mazowieckiej. Dzieci podczas wizyty, pod okiem nauczycielek, przebrane w piękne stroje zaprezentowały występ Jasełkowy. Ze względu na zbliżające się święta dzieci wręczyły przygotowane przez siebie upominki oraz otrzymały niewielkie prezenty z rąk uczestników Dziennego Domu Seniora.

17.12.2019 - Wizyta funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Kolejne spotkanie z zakresu bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkania policjant przekazał wiedzę na temat bezpiecznych zakupów, bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej i prawidłowego zachowania w ruchu pieszym, szczególnie zwracając uwagę na zachowanie pieszych w obszarach przejść dla pieszych.

18.12.2019- Po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie zaśpiewali kolędę, wręczyły karty świąteczne. Były wzajemne życzenia i drobne upominki. Młodzi goście zostali oprowadzenia po pomieszczeniach Dziennego Domu Seniora. Jeden z uczniów dodatkowo tuż przed samym wyjściem postanowił zaprezentować swój talent artystyczny, recytując pięknie wiersz.

20.12.2019 - Wigilia w Dziennym Domu Seniora. Na uroczystości tej mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka. Tradycyjnie składanym życzeniom towarzyszył świąteczny poczęstunek i wspólnie śpiewane kolędy.

Listopad 2019

07.11.2019 Wizyta grupy przedszkolnej ,,Pszczółki’’ z przedszkola ,,Niezapominajka’’ w Rawie Mazowieckiej. Dzieci przebrane w tematyczne stroje zaprezentowały piękne przedstawienie ku czci Święta Niepodległości. Podczas występu uczestnicy i pracownicy Dziennego Domu Seniora, razem z najmłodszymi oraz ich opiekunami zaśpiewali Hymn Państwowy Rzeczpospolitej Polskiej. Po zakończonym występie dzieciom zostały wręczone niewielkie upominki, następnie dzieci oddały się zabawie w sali aktywności ruchowej.

19.11.2019 Wyjście do Starostwa Powiatowego w którym odbywały się Aktywne Warsztaty, dotyczące poprawy sprawności fizycznej Seniorów oraz profilaktyki upadków. Prowadzącym warsztaty był dr. Piotr Czyżewski- specjalista fizjoterapii. W części teoretycznej przekazał wiedzę w zakresie profilaktyki urazów i podejmowania wysiłku fizycznego, opowiadał również o różnych objawach okresu starzenia się organizmu. W części warsztatowej specjalista prezentował ćwiczenia odpowiednie do wieku i możliwości zdrowotnych osób starszych, podczas prezentacji prowadzący zachęcał do udziału zgromadzone osoby, by mogły spróbować prezentowanych ćwiczeń.

20.11.2019 Wyjście na krytą pływalnię w Rawie Mazowieckiej, jak co miesiąc Uczestnicy mieli okazję wybrać się na Rawski basen, gdzie mogli skorzystać z basenów wodnych oraz strefy SPA.

Październik 2019

18.10.2019 - Wycieczka uczestników Dziennego Domu Seniora do Warszawy. Pierwszym miejscem które zwiedzaliśmy był to Zamek Królewski. Skorzystaliśmy tam z usługi przewodnika, który oprowadzał nas po zakątkach Zamku, opowiadając przy tym dużo ciekawej historii związanej z dziejami Zamku Królewskiego i miasta Warszawy. Następnym miejscem naszej podróży była Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. Skorzystaliśmy tam z możliwości obejrzenia teatrzyku, który przedstawiał w skrócie historię Świątyni, a następnie oprowadził nas po obiekcie przewodnik który podczas oprowadzania rozwinął historię powstania Świątyni.

Wrzesień 2019

19.09.2019 - Wyjście na krytą pływalnię w Rawie Mazowieckiej. Po raz kolejny uczestnicy DDS mieli okazję wybrać się na rawski basen, gdzie mogli skorzystać z basenów wodnych oraz strefy SPA.

24-25.09.2019 - W tych dnia w Dziennym Domu Seniora odbyło się szkolenie komputerowe pt. "Moje finanse i rachunkowość w sieci’’. Organizatorem szkolenia, adresowanego do rawskich seniorów był Urząd Miasta w Rawie Mazowieckiej. Uczestnicy uczyli się od podstaw obsługi komputera, a w dalszej części zapoznawali się z bankowością elektroniczną, mogli również zakładać indywidualne adresy e-mail oraz zwiedzali wirtualnie Rawę Mazowiecką. Po szkoleniu zostały wręczone certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

Jak co miesiąc dla chętnych uczestników DDS jednorazowo w każdym tygodniu dostępny jest masaż relaksacyjny wykonywany przez profesjonalną fizjoterapeutkę, a od miesiąca października będzie możliwość skorzystania z zajęć relaksacyjnych i jogi, prowadzonych przez doświadczoną i wykwalifikowaną trenerkę. Godzinne zajęcia będą się odbywały się raz w tygodniu.

Sierpień 2019

09.08.2019 - Wycieczka na Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej. W dniu tym zwiedzaliśmy Basztę Zamku Książąt Mazowieckich. W baszcie zaprezentowane nam były wystawy: „Sala rycerska”, „Zamki obronne na Mazowszu Zachodnim”, „Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie” oraz wystawę fotografii Pana Jerzego Koprowskiego. Dodatkową atrakcją z której mogliśmy skorzystać była możliwość wybicia sobie pamiątkowej monety.

14.08.2019 - Po raz kolejny wybraliśmy się na Krytą Pływalnie w Rawie Mazowieckiej, gdzie uczestnicy wedle swoich chęci i upodobań mogli skorzystali z z kąpieli wodnych, bądź odpoczynku w grocie solnej.

19.08.2019 - Uczestnicy DDS wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz policjantów z KPP w Rawie Mazowieckiej w ramach akcji "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie". Uczestnicy dowiedzieli się o najczęstszych przyczynach wypadków na terenie powiatu. Mundurowi przypomnieli przepisy ruchu drogowego obowiązujące zarówno pieszych jak i rowerzystów. Zainteresowani otrzymali od funkcjonariuszy ulotki dotyczące obowiązkowego wyposażenia jednośladów i dla każdego był przygotowany mały upominek w postaci opaski odblaskowej. Dla najbardziej odważnych seniorów, przygotowano również atrakcje w postaci symulatora dachowania, poduszki powietrznej, symulatora zderzeń oraz maszyny sprawdzającej szybkość reakcji.

24.08.2019 - Uczestnicy Dziennego Domu Seniora wraz z opiekunami, uczestniczyli w obchodach Wojewódzkich Dni Seniora które zorganizowano w Łowiczu w Parku Błonie. Podczas pobytu na imprezie Seniorzy mieli okazję integracji z rówieśnikami, oglądali występy artystyczne przygotowane przez Seniorów. Do dyspozycji gości były również namioty wystawowe w których można było obejrzeć różne prace artystyczne wystawiane przez inne organizacje i związki dla osób starszych. W trakcie pobytu zapewnione były napoje zimne i gorące oczywiście nieodpłatne oraz gorący posiłek. Zakończeniem był występ zespołu VOX.

LIPIEC 2019

Od 1.07.2019 rozszerzono ofertę dla uczestników Naszego Dziennego Domu Seniora. W każdy wtorek dla chętnych uczestników dostępna jest terapia manualna wykonywana przez dyplomowaną fizjoterapeutkę.

CZERWIEC 2019

18.06.2019 - Seniorzy w Aqarium Centrum FIT w Rawie Mazowieckiej. Uczestnicy wraz z opiekunkami odwiedzili po raz pierwszy miejską krytą pływalnię. W zależności od chęci mogli pływać, odpoczywać w jacuzzi oraz relaksować się w strefie SPA gdzie dostępna dla nich była grota solna oraz słoneczna łąka z delikatnym efektem opalania.

17.06.2019 - W ramach integracji międzypokoleniowej, po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć przedszkolaków wraz z nauczycielkami z przedszkola "Niezapominajka" w Rawie Mazowieckiej. Tym razem była to grupa ,,Pajacyki’’ która zaprezentowała nam piękny występ artystyczny po tytułem "Śpiąca Królewna". Dzieci były bardzo dobrze przygotowane, prezentowały się w pięknych strojach tematycznych do charakteru przedstawienia. Po zakończonym występie dzieciaki otrzymały niewielkie upominki w ramach podziękowania i wyszalały się na sali ruchowej.

MAJ 2019

14.05.2019 - Z wizytą w Arboretum w Rogowie. Uczestnicy DDS wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Rogowa. Pomimo nie sprzyjającej pogody, ponieważ był to deszczowy wtorek, wszyscy chętnie spacerowali po ogrodzie poznając jego piękno. Mieliśmy okazję zobaczyć piękne różnokolorowe różaneczniki w rozkwicie, piękną magnolię oraz wiele innych roślin, drzew i krzewów znajdujących się w arboretum. Była także okazja do małej przerwy na posiłek w pięknym otoczeniu.

 KWIECIEŃ 2019

18.04.2019- Obchody Świąt Wielkanocnych. W tym dniu uczestnicy, pracownicy DDS spotkali się na wspólnym świątecznym śniadaniu celebrując tradycję świat Wielkanocnych.

24.04.2019- W domu Dziennego Domu Seniora mieliśmy okazję gościć dwie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, które opowiadały jak nie paść ofiarą oszustwa podającego się za pracownika spółdzielni, gazowni czy innych instytucji. Policjantki wyjaśniały jak być świadomym konsumentem, nie dać się oszukać na ,, wyjątkowe’’ okazje. Prowadzona była również dyskusja dotycząca bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Na koniec spotkania uczestnikom i zostały wręczone odblaski i ulotki dotyczące omawianej wcześniej tematyki.

26.04.2019- Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczestnicy i pracownicy DDS wspólnie z Burmistrzem Miasta oraz członkami Miejskiej Rady Seniorów i pracownikami Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka, porządkowali teren wokół Dziennego Domu Seniora. W przygotowanych rabatach posadzono kwiaty, malowano także opony oraz skrzynki, które w późniejszym czasie zostaną wykorzystane na kwietniki.

W kwietniu dwukrotnie obchodzono uroczystości urodzinowe dwóch uczestników DDS. Słodki poczęstunek i radosna atmosfera uświetniały te wyjątkowe dla jubilatów chwile.

MARZEC 2019

06.03.2019r.- W ramach integracji międzypokoleniowej z wizytą do uczestników Dziennego Domu Seniora przyszła grupa przedszkolna ,,Słoneczka’’ z przedszkola miejskiego w Rawie Mazowieckiej ,,Niezapominajka’’. Dzieci wręczyły upominek uczestnikom domu seniora następnie zaprezentowały występ artystyczny, po którym otrzymali upominki wykonane przez uczestników DDS. Po realizacji planów spotkania seniorzy i dzieci mieli chwilę czasu na wspólne gry i zabawy, skorzystali również z wcześniej przygotowanego poczęstunku.

08.03.2019r.- Uczestnicy pod opieką pracowników Dziennego Domu Seniora udali się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Rawskiej. W trakcie wizyty mogliśmy obejrzeć w wystawie czasowej oryginalne rzeźby ludowe ojca- Mieczysława Żeglińskiego i córki- Eli Świderek oraz na wystawie stałej Tradycyjną Izbę Chłopską z regionu Rawskiego oraz pokój Numizmatyczny.

26.03.2019r.- W ramach nawiązanej współpracy z Przedszkolem Miejskim ,,Niezapominajka’’ w Rawie Mazowieckiej, po raz kolejny w ramach integracji międzypokoleniowej uczestników Dziennego Domu Seniora odwiedziła grupa przedszkolna. Tym razem była to grupa ,,Pszczółek’’. Dzieci wręczyły podziękowania za zaproszenie oraz zaprezentowały występ artystyczny po którym otrzymali upominki wykonane przez uczestników Domu Seniora. Po realizacji programu spotkania dzieci i seniorzy mieli chwilę na wspólne zabawy, skorzystali również z wcześniej przygotowanego poczęstunku.

LUTY 2019

14.02.2019- Z okazji Walentynek uczestnicy Dziennego Domu Seniora wraz z pracownikami bawili się wspólnie do samego obiadu w rytmach miłosnych nut.

28.02.2019- Z okazji tłustego czwartku w Dziennym Domu Seniora zamówiliśmy, pyszne pączki z lukrem i nadzieniem różanym, ponieważ był to czas na pączkowe szaleństwo. Każdy z uczestników miał chwilkę dla siebie zajadając się lukrowym pączkiem i pijąc gorącą kawę i herbatę.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny