Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej

Aktualności

Zapraszamy do skorzystania z usług Dziennego Domu Seniora.

Dla kogo: Uczestnikiem może zostać osoba, który jest mieszkańcem miasta Rawa Mazowiecka, w wieku 60+, nieaktywna zawodowo, samodzielna lub wymagająca niewielkiej pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności samoobsługowych.

Gdzie jesteśmy: Dzienny Dom Seniora mieści się w budynku parafii ewangelicko-augsburskiej w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Warszawskiej 12. Pomieszczenia zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a sama instytucja jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00. Dzienny Dom Seniora prowadzony jest w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej.

Nasze zasoby: Dzienny Dom Seniora dysponuje następującymi pomieszczeniami: pomieszczenie ogólne, pełniące funkcję sali spotkań oraz jadalni, aneks kuchenny, pomieszczenie klubowe, wyposażone w sprzęt RTV, kanapy i fotele oraz komputer z dostępem do internetu, pomieszczenie do utrzymania lub zwiększenia aktywności ruchowej, pokój zabiegowo-pielęgniarski, łazienka,szatnia.

W ofercie: W ciągu dnia pobytu zapewniony jest jeden ciepły posiłek.

W ramach działalności Dziennego Domu Seniora organizowane są różnorodne zajęcia tematyczne, wyjścia i wyjazdy okolicznościowe, możliwość skorzystania z terapii manualnej (masaż) oraz zajęć ruchowych i relaksacyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Wnioski o skierowanie do Dziennego Domu Seniora można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Osoby, których dochody nie przekraczają kryterium dochodowego o którym mowa w ustawie o pomocy społecznej (tj. odpowiednio 701 zł w przypadku osoby samotnej i 528 zł w przypadku osoby w rodzinie) nie będą ponosić odpłatności za pobyt w Dziennym domu seniora.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny